Календарик-нагадайлик

   
  
1 КВІТНЯ - ДЕНЬ СМІХУ!

Веселе свято, а це означає - хороший настрій, безліч усмішок. Українцям споконвіку властивий гумор. Сміх дзвіночками ллється - Україна сміялася, Україна сміється. Ми сміємося, щоб легше жити! Адже сміх продовжує життя, а усмішка - це здоров'я.
у Болгарії на Будинку сатири і гумору викарбовано девіз "Світ уцілів, бо сміявся"


2 КВІТНЯ -
 МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ
ДИТЯЧОЇ КНИГИ
На початку квітня діти і дорослі всього світу святкують день народження дитячої книги. З моменту появи на світ людина починає вчитися. Вона вчиться ходити, говорити, пізнає навколишній світ. ЇЇ вчать сонячний промінь і метелик, який сів на квітку, кумедна картинка і добра пісня, весела гра і улюблена книга.


Книга! Вона поруч із самого народження. Перші казки, вірші читають вам мама і тато. Книга розповідає про казкових богатирів, про життя, про далекі країни. З книгою кожен із вас може мандрувати в минуле і майбутнє. Про все на світі розповідає книга.




7 КВІТНЯ - 
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДРОВ'Я
Здорова людина - життєрадісна, жвава, енергійна. У всі часи люди особливу увагу звертали на своє здоров'я, піклувалися про нього, винаходили все нові й нові ліки від хвороб і способи зміцнити свій організм та залишитися бадьорими на довгі роки. Адже будучи хворими, важко втілити в життя свої мрії вчитися, працювати. Всі ми хочемо бути міцними і здоровими. Але чи будемо ми такими - великою мірою залежить від нас.

Запам'ятайте, основними складовими здорового способу життя є:
- особиста гігієна
- режим навчання та відпочинку
- здорове харчування
- загартування
-  відсутність шкідливих звичок



12 КВІТНЯ-
ДЕНЬ КОСМОНАВТИКИ

12 квітня 1961 року величезна ракета з першим космонавтом на борту - Юрієм Гагаріним піднеслася в небо. В цей день ми щороку відзначаємо день космонавики. До цього дня готувалися дуже довго. Вчені, конструктори - випробувачі і люди багатьох інших професій були задіяні у підготовці великого польоту. Потрібно було все врахувати, все передбачити, для того щоб політ пройшов вдало.Довго вибирали і льотчика - космонавта.
Яким повинен бути космонавт?
Сміливим, рішучим, зібраним. І здоров'я у нього має бути міцне: адже під час польоту і приземлення космонавт відчуває сильні перевантаження. А в космосі він буде перебувати в стані невагомості - випробування не з легких. Для того щоб визначити, чи відповідають кандидати в космонавти всі необхідним вимогам, їх довго і ретельно обстежує медична комісія.
І після довгих випробувань і обговорень було прийнято рішення: першим в світі космонавтом стане Юрій Гагарін.
  Нарешті настав вирішальний момент. 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін на космічному кораблі "Восток" здійснив космічний політ. За 108 хвилин корабель - супутник з першим космонавтом облетів земну кулю і повернувся на землю. Це був потужний прорив в освоєнні космосу!
А потім була урочиста зустріч на святковій площі. За кілька годин Юрій Гагарін став найвідомішою людиною у світі. Коли по радіо прозвучало повідомлення про великий політ, вулиці всієї країни заповнилися натовпами людей. Всі хотіли привітати першого в світі космонавта, сина Землі, громадянина Всесвіту. 



 ЇЖА КОСМОНАВТІВ

У відкритому космосі немає сили тяжіння, як на планеті Земля. Все ніби плаває в повітрі, як у воді, стає легким, як пух. Називається це явище невагомістю. Їсти з тарілок космонавти не можуть, бо їжа просто попливе. Тому продукти у космонавтів у вигляді пюре знаходиться в тюбиках, як у зубної пасти. І компоти, і чай вони п'ють через трубочку.



Чорнобиль закутий колючим парканом
Чорнобиль...Згадаємо знову і знову
Це місце, окутане темним туманом -
Це пустка одвічна  - Чорнобильська зона

Колись така квітуча, Чорнобильська земля славилася чудовими краєвидами, щедрим врожаєм, зеленими лісами. Але 26 квітня 1986 року все змінилося. Саме тоді стався вибух на Чорнобильській АЕС. Відтоді ця земля стала називатися "ЗОНОЮ" непридатною для життя.
Аварія на Чорнобильській АЕС стала новою віхою в історії атомної енергетики, вона показала, наскільни небезпечна, позбавлена контролю сила атома і як важко вгамувати її.
Спливає рік за роком, але для нашої Батьківщина Чорнобиль залишається незагоєною раною. Ось уже 28 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986...й. Скільки зламаних доль? Сироти, що втратили батьків, ненароджені діти, хвороби, туга за рідним краєм... Скільки пройшло часу, чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто народився пізніше. Цей день буде обєднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.








День Перемоги

Довгожданна Перемога
Нас до сонця підвела,
Нам осяяла дорогу
І снаги нам додала.

9 травня Україна відзначає свято день Перемоги.
В далекому 1945 році наш народ здобув перемогу над німецько-фашистськими загарбниками. Ми славимо воїнів-героїв, низько вклоняємось ветеранам війни та ніколи не забудемо священний подвиг наших дідів та прадідів, які віддали своє життя за мир на нашій землі.



День матері


Друга неділя травня - День матері. Це одне з найдавніших свят, присвячених матері, яке відзначали ще в Стародавній Греції. А на початку 17 століття в Англії стали святкувати неділю матері. У цей день було прийнято провідувати мам і приносити їм у подарунок торт, який так і називався - "материнський торт". 
Ця традиція збереглася у Великобританії і до наших часів. Цього дня матерів звільняють від будь-якої домашньої роботи. Однак міжнародним святом День матері став завдяки американці Анні Джервіс, яка започаткувала день вшанування матерів, і у 1914 році він став офіційним святом у США. Поступово друга неділя травня стала святом мам ще для 23 країн світу, а понад 30 країн обрали для нього інші дні.
 В Україні День матері відзначають з 1929 року у Галичині, а з 1999 року офіційно в усій країні. 










15 ТРАВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СІМ'Ї.
Джерелом людського життя є сім'я. Саме тут дитина починає пізнавати навколишній світ у який прийшла. Саме в сім'ї формується характер, світогляд дитини, її моральні орієнтири, естетичні смаки, тощо. Отже, батьки, як найперші вихователі, можуть зробити для щастя свого сина чи доньки значно більше ніж будь-хто.

Cвято було встановлене в 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН для того, щоб об'єднати родини всього світу, які підтримують ідеї демократії і привернути увагу громадськості до численних сімейних проблем. 
З сім'ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги,  солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. 
В усі часи за ставлення держави, а також за становищем сім'ї в суспільстві судили про розвиток країни.


Немає коментарів:

Дописати коментар